FUNDACJA „WSPIERAMY ROZWÓJ IP-CENTRUM ZDROWIA DZIECKA”

Uwaga: dopiero ubiegamy się o status OPP, ale możesz już nas wesprzeć! Bank PKO BP I/O w Legionowie 87 1020 1026 0000 1402 0250 5261

O IPCZD

O IPCZD

W każdym z nas jest bardzo duża chęć pomagania innym.

Dlatego chętnie wspieramy osoby, które zbierają pieniądze na przeszczep czy operację dziecka za granicą. Tymczasem większość  tych operacji mogłaby być wykonana w Polsce. Tak naprawdę tylko pojedynczych, bardzo rzadko wykonywanych operacji nie można wykonać w naszym kraju. Gdyby zbierane na leczenie za granicą środki przeznaczyć na wsparcie szpitali dziecięcych, to środki te służyłby większej liczbie pacjentów.

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” ma wspaniały dorobek naukowy, i wykwalifikowanych specjalistów. Powstał jako żyjący pomnik dzieci – ofiar II Wojny Światowej, dzięki któremu kolejne pokolenia dzieci mają uzyskać pomoc medyczną na najwyższym możliwym poziomie. Medycyna współczesna cały czas się rozwija, pojawiają się nowe metody leczenia, nowe leki, nowe narzędzia diagnostyczne. Zmienia się też nasze otoczenie – coraz więcej zbieranych informacji potrzebuje szybkich i nowoczesnych komputerów, serwerów i programów. Apteka szpitalna przypomina fabrykę z futurystycznych filmów science fiction, a flota samochodów jest niemal równoliczna co u średniej wielkości firmy kurierskiej.

Aby móc ratować życie i zdrowie najmłodszych i robić to na najwyższym poziomie Instytut potrzebuje nieustannie wsparcia, gdyż w swojej działalności kumuluje trzy najbardziej kosztochłonne cechy we współczesnej  medycynie: wysoką specjalistykę, pediatrię i wielospecjalizację.

Centrum Zdrowia Dziecka

Centrum Zdrowia Dziecka to także 69 tys. metrów kwadratowych i ok. 350 tys. metrów sześciennych kubatury. Samo zaplecze IT to 1200 komputerów i nowoczesna, ekologiczna serwerownia. Aby Instytut mógł skutecznie działać  i zapewnić komfort dzieciom, które są w nim leczone, musi zajmować się również tak trywialnymi rzeczami jak naprawa i wymiana komputerów, malowanie ścian, wymiana żarówek, remonty, ocieplenia, wymiana rur do zimnej i ciepłej wody, naprawa kaloryferów, uszczelnianie dachów, dbanie o teren wokół Instytutu… i wiele, wiele więcej.

69 tys. metrów kwadratowych i ok. 350 tys. metrów sześciennych kubatury

1200 komputerów i nowoczesna, ekologiczna serwerownia

Pomóżmy więc wykorzystać ten ogromny potencjał, aby nasze dzieci mogły być leczone w Posce i aby to do naszego kraju przyjeżdżali mali pacjenci z całego świata po leczenie na najwyższym, światowym poziomie.